Skolebesøg og udstillere efterår 2020

KARRIERETANKEN Holbæk 8. september
KARRIERETANKEN Frederiksberg 10. september

Værtsskole:

  • Frederiksberg Gymnasium

Besøgsskoler:

  • Falkonergården Gymnasium
  • H.C Ørsted Frederiksberg
  • JohannesGymnasiet

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Københavns Universitet Humaniora
Cphbusiness
Det Nationale Center for Fremmedsprog
KEA – Københavns Erhvervsakademi
CBS – HD-uddannelserne
Københavns Universitet Science
Idrætshøjskolerne
Snowminds 

KARRIERETANKEN Valby 15. september
KARRIERETANKEN Gentofte 16. september

Værtsskole:

  • Byens Hus

Besøgsskoler:

  • Aurehøj Gymnasium
  • Ordrup Gymnasium
  • Øregård Gymnasium
  • Gammel Hellerup Gymnasium

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Københavns Universitet Humaniora
Cphbusiness
Det Nationale Center for Fremmedsprog
KEA – Københavns Erhvervsakademi
CBS – HD-uddannelserne
Københavns Universitet Science
Idrætshøjskolerne
Snowminds 

KARRIERETANKEN Roskilde 17. September
KARRIERETANKEN Lyngby 23. september
KARRIERETANKEN Nykøbing Falster 20. oktober
KARRIERETANKEN Horsens 27. oktober

Værtsskole:

  • Horsens Gymnasium & HF – Studentervænget

Besøgsskoler:

  • Horsens Gymnasium & HF – Højen

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Kriminalforsorgen
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Folkekirken
Uldum Højskole
Maersk
Idrætshøjskolerne
Snowminds
Erhvervsakademi Dania 

KARRIERETANKEN Nyborg 30. oktober

Værtsskole:

  • Nyborg Gymnaisum

Besøgsskoler:

  • Svendborg Erhvervsskole
  • Oure Gymnasium

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Københavns Universitet Humaniora
Kriminalforsorgen
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Maersk
Københavns Universitet Science
Idrætshøjskolerne
Snowminds 

KARRIERETANKEN Tårnby 3. november
KARRIERETANKEN Hjørring 10. november

Værtsskole:

  • Hjørring Gymnasium & HF

Besøgsskoler:

  • EUC Nord
  • HF & VUC Nord

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Maersk
Idrætshøjskolerne
Snowminds
University College Nordjylland

KARRIERETANKEN Nørresundby 11. november

Værtsskole:

  • Nørresundby Gymnasium

Besøgsskoler:

  • Aalborg Tekniske Gymnasium
  • Aalborg Katedralskole

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Folkekirken
Uldum Højskole
Maersk
Idrætshøjskolerne
Snowminds
University College Nordjylland 

KARRIERETANKEN Odense 12. november

Værtsskole:

  • Mulernes Legatskole

Besøgsskoler:

  • Sankt Knuds Gymnasium
  • Det Blå Gymnasium – Vestfyn

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Københavns Universitet Humaniora
Kriminalforsorgen
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Folkekirken
Uldum Højskole
Maersk
Københavns Universitet Science
Idrætshøjskolerne
Snowminds 

KARRIERETANKEN Esbjerg 24. november

Værtsskole:

  • Rybners Gymnasium

Besøgsskoler:

  • Rybners Handelsskole
  • Rybners HTX

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Kriminalforsorgen
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Folkekirken
Erhvervsakademi SydVest
Maersk
EY
Idrætshøjskolerne
Snowminds

KARRIERETANKEN Haderslev 25. november

Værtsskole:

  • Haderslev Katedralskol

Besøgsskoler:

  • EUC Syd
  • Toftlund Studenter Kursus
  • Haderslev Handelsskole

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Forsvaret
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Maersk
Idrætshøjskolerne
Snowminds 

KARRIERETANKEN Næstved 3. December

Værtsskole:

  • Næstved Gymnasium

Besøgsskoler:

  • Høng Gymnasium
  • Midtsjællands Gymnasium (Haslev)
  • Midtsjællands Gymnasium (Ringsted)
  • VUC Næstved
  • Herluftsholm Gymnasium

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Professionshøjskolen Absalon
Forsvaret
Københavns Universitet Humaniora
Kriminalforsorgen
Det Nationale Center for Fremmedsprog
Zealand – Sjællands Erhvervsakademi
Novo Nordisk
CBS – HD-uddannelserne
Maersk
Københavns Universitet Science
Idrætshøjskolerne
Snowminds 

Skolebesøg og udstillere vinter 2020

KARRIERETANKEN Aalborg 23. januar

Værtsskole:

  • Aalborghus Gymnasium

Besøgsskoler:

  • Aalborg Katedralskole
  • Hasseris Gymnasium

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Idrætshøjskolerne
Aalborg Universitet
Snowminds
Region Nordjylland
Folkekirken
Kriminalforsorgen
Maersk
VIA Design
Erhvervsakademi Dania
Uldum Højskole

KARRIERETANKEN Helsingør 29. januar
KARRIERETANKEN Ballerup 26. februar
KARRIERETANKEN Hillerød 4. februar

Værtsskole:

  • Frederiksborg Gymnasium

Besøgsskoler:

  • Knord Hillerød
  • Allerød Gymnasium
  • Esnord
  • Gribskov Gymnasium
  • VUC & HF Nordsjælland – Hillerød

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Idrætshøjskolerne
Forsvaret
EF Education First
Snowminds
Folkekirken
Kriminalforsorgen
Københavns Universitet Science
Maersk
Københavns Universitet Sundhedsvidenskabelige Fakultet
Københavns Professionshøjskole
Cphbusiness
KEA – Københavns Erhvervsakademi
Roskilde Universitet
PwC

Skolebesøg og udstillere efterår 2019

KARRIERETANKEN HOLBÆK 10. september
KARRIERETANKEN Frederiksberg 12. september
KARRIERETANKEN Gentofte 19. september
KARRIERETANKEN Nykøbing falster 22. oktober
KARRIERETANKEN Horsens 5. november
KARRIERETANKEN Svendborg 6. november

Værtsskole:

  • Svendborg Erhvervsskole

Besøgsskoler:

  • Oure Gymnasium
  • Nyborg Gymnasium

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

IT-Universitetet i København
Idrætshøjskolerne
Snowminds
EF Education First
Novo Nordisk
Kriminalforsorgen
Politi
Niels Brock
Syddansk Universitet
Roskilde Universitet
Københavns Universitet Science

KARRIERETANKEN Haderslev 11. november

Værtsskole:

  • Haderslev Katedralskole

Besøgsskoler:

  • EUC Syd
  • Toftlund Studenter Kursus

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

IT-Universitetet i København
Idrætshøjskolerne
Snowminds
Kriminalforsorgen
Politi
Syddansk Universitet
IBA Erhvervsakademi Kolding
Københavns Universitet Science
Roskilde Universitet

KARRIERETANKEN Haderslev 11. november

Værtsskole:

  • Haderslev Katedralskole

Besøgsskoler:

  • EUC Syd
  • Toftlund Studenter Kursus

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

IT-Universitetet i København
Idrætshøjskolerne
Snowminds
Kriminalforsorgen
Politi
Syddansk Universitet
IBA Erhvervsakademi Kolding
Københavns Universitet Science
Roskilde Universitet

KARRIERETANKEN Nørresundby 14. november

Værtsskole:

  • Nørresundby Gymnasium

Besøgsskoler:

  • Aalborg Tekniske Gymnasium
  • Aalborg City Gymnasium

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

Idrætshøjskolerne
Snowminds
EF Education First
Folkekirken
Niels Brock
Aalborg Universitet
NTNU – Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
Københavns Universitet Science
Roskilde Universitet
Region Nordjylland

KARRIERETANKEN Vordingborg 19. november
KARRIERETANKEN Tårnby 20. november
KARRIERETANKEN Næstved 27. november
KARRIERETANKEN Niels Brock 28. november

Værtsskole:

  • Niels Brock – Innovationsgymnasiet (Julius Thomsens Plads)

Besøgsskoler:

  • Niels Brock – Handelsgymnasiet (Nørre Voldgade)
  • Niels Brock – Handelsgymnasiet (Julius Thomsens Plads)
  • Niels Brock – Det Internationale Gymnasium
  • Niels Brock – EUX gymnasiet

Deltagende udstillere:
(Listen opdateres løbende)

IT-Universitetet i København
Idrætshøjskolerne
Forsvaret
Snowminds
EF Education First
Cphbusiness
EY
KPMG
Novo Nordisk
Roskilde Universitet
CBS – HD-uddannelserne
Grant Thornton

Tidligere deltagere

DELTAGERE - A/F

24Native
A.P.Møller Mærsk
Adventure Heart
AFS Interkultur
Agriventure
Alka Blue Water Shipping
Bygma
CELF
Center Air
Coop
Danfoss
Danmarks Biblioteksskole
Danmarks Domstole
Danmarks Rederiforening – Det blå Danmark
Dansk Energi
Dansk Studie Center
Dansk Supermarked
Dansk Sygeplejeråd
Danske Bioanalytikere
Deloitte
Den Internationale Højskole
Diget – Højskolen ved Skagen
ECCO
EF Education
Elevrabat.dk
Engelsholm Højskole
Erhvervsakademi Dania
Erhvervsakademi Lillebælt
Erhvervsakademi Sjælland
Erhvervsakademi SydVest
Erhvervsakademi Vest
Ernst & Young
EUC Sjælland
Explorius Danmark
F Group Salling
Falck
Farmaceutisk fakultet
Finansrådet
FLSmidth

DELTAGERE - F/O

Foreningen af Statsautoriserede Revisorer
Forsvaret Uddannelser
Fredensborg Kommune
FRR – Registrerede Revisorer
FSR – Danske Revisorer
Gerlev Idrætshøjskole
Gymnastik og Idrætshøjskolen ved Viborg Gymnastikhøjskolen i Ollerup
Herning Handelsskolen Sjælland Syd
HK Ungdom
Højskolen Snoghøj
Højskolen Østersøen
Højskolernes Hus
IBA International Business Academy
Idrætshøjskolen Bosei
Idrætshøjskolen Aarhus
Idrætsskolerne Ikast
Ingeniørhøjskolen i København
IT Branchen
IVA-Det Informationsvidenskabelige akademi
Jem og Fix
Jysk
KEA-Københavns Erhvervsakademi
KPMG
Kulturstudier
København Erhvervsakademi
Københavns Kommune
Københavns Maskinemesterskole
Københavns Universitet
Martec Maskinmesterskolerne i Danmark
Matas
Metro Metropolitan Uni. College
Musik og teaterhøjskolen
MyEducation
Nielsen og Christensen
Nordjyllands Idrætshøjskole
Novo Nordisk
Odense Kommune

DELTAGERE - P/AA

Partner Revision
Paul Petersen Idrætsinstitut
Professionshøjskolen Metropol
Professionshøjskolen UCC
Region Nordjylland
Rema 1000
Rigspoltiet
Roskilde Kommune
Roskilde Universitet
Rønde Højskole
SAS
School of Pharmaceutical Sciences Service & CO.
Sikkerhedsstyrelsen
Skanderborg Kommune
SKAT
Snedkernes Uddannelser
Studievalg Sjælland
Syddansk Universitet, Esbjerg Syddansk Universitet, Odense
Sønderborg Kommune
TEKO, University College VIA Textilskolen
Truemax
TV3 Viasat
Univeristy College Nordjylland
Univeristy College VIA, Horsens University College Lillebælt University College Nordjylland University College Sjælland University College Syddanmark University College Vest
Vejen Kommune
Vejle Idrætshøjskole
Vejle Kommune
Vestjydsk Revision
VIA University Horsens
VIASAT
Vordingborg Kommune
Vrå Højskole
Aalborg Kommune
Aalborg Sportshøjskole
Aalborg Universitet
Aarhus Universitet