karrieretanken LIVE - ARRANGEMENTER OG OPLÆGSHOLDERE

efterår 2020

SJÆLLAND OG ØERNE

tirsdag d. 20. oktober

Deltagende skoler:

  • Nykøbing Katedralskole
  • CELF HTX - Nykøbing Falster
  • CELF HHX - Nykøbing Falster
  • CELF HHX & HTX - Nakskov

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

KEA - Københavns Erhvervsakademi
Zealand - Sjællands Erhvervsakademi
KPMG
Københavns Universitet - Science
Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Syddansk Universitet
Forsvaret
Professionshøjskolen Absalon
Politi

tirsdag d. 3. December

Deltagende skoler:

  • Næstved Gymnasium
  • Høng Gymnasium
  • Midtsjællands Gymnasium (Haslev)
  • Midtsjællands Gymnasium (Ringsted)
  • VUC Storstrøm - Næstved
  • Herlufsholm Gymnasium

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

KEA - Københavns Erhvervsakademi
Zealand - Sjællands Erhvervsakademi
CBS - HD-uddannelserne
Københavns Universitet - Science
Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Syddansk Universitet
Københavns Universitet - Humaniora
Forsvaret
Professionshøjskolen Absalon
Politi
Novo Nordisk

FYN

fredag d. 30. oktober

Deltagende skoler:

  • Nyborg Gymnasium
  • Svendborg Erhvervsskole
  • Oure Kostgymnasium

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

Københavns Universitet - Science
Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Syddansk Universitet
Københavns Universitet - Humaniora
Forsvaret
Politi

torsdag d. 12. november

Deltagende skoler:

  • Mulernes Legatskole
  • Sankt Knuds Gymnasium
  • Det Blå Gymnasium - Vestfyn

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

Københavns Universitet - Science
Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Syddansk Universitet
Københavns Universitet - Humaniora
Forsvaret
VIA Design
Politi
Uldum Højskole

JYLLAND

Tirsdag d. 27. oktober

Deltagende skoler:

  • Horsens Gymnasium & HF - Studentervænget
  • Horsens Gymnasium & HF - Højen

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Syddansk Universitet
Aalborg Universitet
Forsvaret
VIA Design
Politi
Uldum Højskole

tirsdag d. 10. november

Deltagende skoler:

  • Hjørring Gymnasium & HF
  • EUC Nord

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Aalborg Universitet
Forsvaret
Region Nordjylland
Politi

onsdag d. 11. november

Deltagende skoler:

  • Nørresundby Gymnasium
  • Aalborg Tekniske Gymnasium
  • Aalborg Katedralskole

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Aalborg Universitet
Forsvaret
VIA Design
Region Nordjylland
Politi
Uldum Højskole

tirsdag d. 24. november

Deltagende skoler:

  • Rybners Gymnasium & HF
  • Rybners Handelsskole
  • Rybners Tekniske Gymnasium

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

EY
Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Syddansk Universitet
Københavns Universitet - Humaniora
Aalborg Universitet
Forsvaret
Politi

onsdag d. 25. november

Deltagende skoler:

  • Haderslev Katedralskole
  • EUC Syd
  • Toftlund Studenter Kursus
  • Haderslev Handelsskole

Deltagende oplægsholdere:
(Listen opdateres løbende)

EY
Det Nationale Center for Fremmedsprog
IT-Universitetet i København
Syddansk Universitet
Københavns Universitet - Humaniora
Aalborg Universitet
Forsvaret
Politi